Opona Pilot Sport PS2 255/40 ZR19 96Y (*) FSL to następczyni opony PILOT o asymetrycznym profilu. Zapewnia lepszą kontrolę nad pojazdem i efektywniejsze hamowanie na szosie suchej i mokrej. Została określona zadowalającą przez specjalistyczny magazyn Auto Bild.
Wzór opony Pilot Sport PS 2 jest bardziej zakotwiczony, co umożliwia szybkie odprowadzanie wody uwięzionej między oponą a drogą. Ta koncepcja minimalizuje możliwości aquaplaningu i zwiększa zatem bezpieczeństwo na mokrej nawierzchni.
Bieżnik opony Pilot Sport PS zawiera gumę na swojej zewnętrznej części, różną od gumy składającej się na jego wewnętrzną część, co zapewnia mu wyjątkową przyczepność zarówno na mokrej, jak i suchej nawierzchni.